בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות התפתחויות רבות בתחום הדלתות לבית ולעסק, הן דלתות פנים והן דלתות חוץ. ההתפתחויות חלו במובנים שונים, החל מהעובדה שאנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר דוגמאות ועיצובים של דלתות וכן בעובדה שאנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר סוגי חומרים מהם נהוג לייצר דלתות פנים וחוץ.

דוגמא קלאסית לכך אפשר לראות בדלתות פנים מעץ לבית ולמשרד. כמעט בכל מבנה חדש, אנחנו נמצא דלתות עץ איכותיות, הכוונה לדלתות עץ מלא, מאורן או מאלון. מדובר על דלתות איכותיות אשר מחזיקות מעמד זמן רב, ויכולות לשרת אותנו נאמנה מבלי שנצטרך להחליף אותן או לחדש אותן, כפי שנהוג במקרים של דלתות עץ אחרות.

אולי גם יעניין אתכם:

במקרה של דלתות פנים מעץ מלא, קרי אורן או אלון, עולה שאלה, איזה מבין שתי הדלתות עדיפות. סביר להניח שמרביתנו, לא תמיד נרגיש את ההבדל בין השניים, שכן מדובר על סגנונות יחסית דומים, בוודאי אם משווים בין דלתות עץ מלא לדלתות סיבית או סנדוויץ', שאפשר לזהות מיד את ההבדל ביניהם. בכל זאת, נכון יותר לבחור בין שתי הדלתות, קרי בין דלת עץ אורן או דלת עץ אלון.

כיצד נבחר בין הדלתות?

לפי דלתות חקשוריאן, יש כמה פרמטרים לבחירת דלתות פנים. ראשית, נבחר על פי העיצוב של הדלת. זה יבוא לידי בצבע של העץ, ובמבנה שלו. כיצד הוא בא לידי ביטוי על גבי הדלת. אנחנו נוכל לראות דלתות עץ מחוספסות וכן אנחנו נוכל לראות דלתות עץ חלקות. כל דלת עץ, אורן או אלון, מוצגת בצורה שונה.

שנית, נבחר על פי העמידות של העץ. עץ אורן נחשב יותר חזק מעץ אלון, אף על פי שבשני המקרים מדובר בעצים מאוד חזקים שנשמרים זמן רב. צריך גם לזכור שבשני המקרים, מדובר בדלתות פנים ולכן רמת הסיכון שלהם נמוכה יחסית.

שלוש, חשוב לבדוק לגבי היכולת לצבוע או לשנות את מבנה העץ. במקרה של דלת עץ, ניתן להשתמש בצבעים ובחומרים שונים שמאפשרים לנו לשמר את הדלת בצורה שונה. לכן רצוי לבדוק עם איזה עץ יהיה לנו קל יותר לבצע את תהליך השימור.

כמובן, שמי שמעוניין בהשכרת משרדים – עניין הדלתות כנראה יהיה שולי עבורו. לעומת זאת, שמדברים על קניית משרדים – העיצוב הכולל ודלתות הפנים בפרט מקבלות משמעות גדולה יותר עבור הרוכשים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.