ההחלטה להקים עסק חדש עוברת בראש של רבים מאיתנו אך לא כולם באמת מרימים את הכפפה ועושים משהו בנידון. לכן, אם אתם בעצמכם כן חושבים היום על הקמת עסק חדש או אולי על הגדלת העסק הקיים אתם בוודאי גם רוצים לדאוג שיהיה לכם משרד שממנו תוכלו לנהל את העסק. השאלה המהותית ביותר היא לא האם אתם צריכים משרד, כי ברור שהתשובה לכך חיובית, אלא האם עדיף לקנות או לשכור אותו ועל כך במאמר שלפניכם.

השקעה לטווח ארוך

מבחינה כלכלית בדרך כלל האפשרות של קניית משרד היא הבחירה הנכונה כי אומנם אתם צריכים להשקיע לא מעט כסף ברכישת הנכס אך מבחינת העתיד זה כלכלי יותר. אפילו אם העסק לא יעבוד כמו שצריך תוכלו להמשיך להחזיק את המשרדים ופשוט להשכיר אותם לאחרים, מה שאומר שיהיה לכם איך לממן אותם אפילו אם תצטרכו לקחת הלוואה לטובת הרכישה.

השכרת משרד או קניית משרד – השקעה לטווח ארוך

הנוחות בחיי היום יום

מצד שני, אם כל מה שאתם רוצים זה שיהיה לכם כמה שיותר נוח ושהראש שלכם יהיה כמה שיותר פנוי לניהול העסק, הרי שאז השכרת משרד זו הבחירה הכי טובה שתוכלו לעשות. כאשר אתם שוכרים משרדים אתם לא צריכים להתעסק בכל ענייני הבירוקרטיה וגם יש לכם אפשרות להיות ניידים וגמישים יותר. מבחינה כלכלית אומנם לא תצטרכו להשקיע את ההשקעה הראשונית אך מצד שני זה יהיה כסף שאתם משלמים ולא מחזיר את עצמו בסופו של דבר.

חופש פעולה

שאתם קונים משרד – יש לכם למעשה נכס משלכם. אתם רשאים לעצב אותו לעשות בו כרצונכם (במגבלות החוק כמובן). כיום ישנו טרנד הולך וגובר של מתחמי עבודה משותפים, בהן אדריכלים רבים בוחרים "להתפרע" ולעצב את המקומות בסטייל מאד ייחודי ולפעמים גם מאד מעניין ופורץ דרך. כך למשל, חלק בוחרים לעשות שימוש עם דקים לעיצוב מרשים בצד החיצוני / מרפסת של המשרד. הרבה משחק עם צבעים ועוד.

עסקת נדל

האם לקנות או לשכור את כל הבניין

עוד אפשרות שכדאי לכם לקחת בחשבון כשאתם חושבים על השכרת משרד או קנייה של משרד זו האופציה לקנות או לשכור את הבניין כולו. אומנם זו התחייבות כלכלית הרבה יותר גדולה אך מצד שני יש כאן גם פוטנציאל רווח גדול יותר. תוכלו בהמשך להשכיר את שאר המשרדים לקולגות או לבעלי עסקים אחרים ואתם תראו שלא תצטערו על כך אם תנהלו את הדברים בחוכמה.

בואו להתייעץ עם מי שמבין

אם כל הנושא של בחירת משרד, בין אם זה לקניה ובין אם זה לצורך השכרת משרד, נראה לכם מורכב מידי, כדאי שתדעו שאתם לא חייבים להתמודד איתו לבד. אצלנו בחברת "דודו חיים יועצי נדל"ן" תוכלו לפגוש אנשי מקצוע שחיים ונושמים את התחום הזה מזה שנים, אז למה שלא תפנו אלינו עוד היום? נוכל לסייע לכם בייעוץ ובליווי מקצועי לכל אורך הדרך ואתם תראו שתצאו מרוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.